A helyes anyagválasztás minden esetben megfelelő analitikát igényel, mégpedig ugyanolyan dinamikával: amit előállítunk, azt tudnunk kell elemezni is.
Az elemzés- és az anyagtechnológia a termék teljes életciklusa során fontos szerepet játszik vállalatunknál. A termék sikeréhez és megbízhatóságához elengedhetetlen a magas szintű anyag- és folyamatismeret, akár a fejlesztési szakaszokban előforduló anyagkiválasztásról és minősítésről, akár a saját gyártású és beszállított alkatrészek gyártásáról, módosításáról vagy szervizeléséről van szó. Az anyagjellemzők, a reagensekkel és a környezeti hatásokkal szembeni ellenállás, a műszaki paraméterek és azok határai csupán egy kis szeletét alkotják a szükséges know-how-nak. Átfogó választékot kínálunk Önnek, és ezzel egy különleges hozzáadott értéket teremthetünk az Ön számára. Az anyagismeret és az analitika házon belüli integrációja a teljes értékláncon belüli rövid távú elemzéseket is lehetővé teszi.
A minták nagy felbontású, részletes vizsgálata elemanalízissel az anyagösszetétel (minőségi és mennyiségi) meghatározására
Fénymikroszkópia a legapróbb részletekig – metallográfiai vizsgálatok akár 1500-szoros, ill. sztereomikroszkópia alkalmazásával 115-szörös nagyításig.
Anyagazonosítás: pl. műanyagok, bevonatok vagy maradványok akár legkisebb mennyiségei is – folyadékok elemzése is lehetséges.
Rétegvastagságok / rétegszerkezet mérése, valamint anyagazonosítás a nyomtatott áramkörök és alkatrészek esetében
Egyidejű többelemes analízis különböző mátrixokban, például vízben, szennyvízben, ötvözetekben stb.
A részecskék nyomában – értékelés a folyamatlánc mentén, egyedi alkatrészek vagy funkcionális egységek és részecskecsapdák; kiértékelés 25 µm-től kezdve, az egyes részecskék anyagának meghatározási lehetőségével.
Alkatrészek, nyomtatott áramkörök, forrasztási varratok stb. belülről történő minőségi és mennyiségi megtekintését, valamint a hibák ábrázolását teszi lehetővé.
Felületek vegyi anyagokkal szembeni ellenállásának vizsgálata, káresetek szimulálása, általános kémiai vizsgálatok
Az alkatrészek forraszthatóságának ellenőrzése a szabványos előírásoknak megfelelően, megelőző jelleggel és hiba esetén
A coulometrikus bevonatvastagság-méréssel a felhasználható tiszta ónbevonat maradék vastagságát mérik a forrasztási folyamat előtt. Ez az ónnal bevont nyomtatott áramköri lap forraszthatóságának megítélését teszi lehetővé.
A termikus viselkedés vizsgálata a -50 °C és 500 °C közötti hőmérséklet-tartományban, pl. olvadáspontok, üvegesedési hőmérsékletek meghatározása
Röntgenmikroszkóp alkatrészek, nyomtatott áramköri lapok és részegységek roncsolásmentes vizsgálatára, kisebb minták 3D modelljeinek létrehozási lehetőségével, legfeljebb 5 centiméter átmérőig
Mennyit bír? – Anyagok, kötések és alkatrészek szilárdságának meghatározása univerzálisan alkalmazható és adaptálható vizsgálóberendezéssel.
Azokban az esetekben, amikor a chip felületének közvetlen vizsgálata szükséges (például az alkalmazott chip pontos változatának vagy gyártójának meghatározásához), fontos szerepet játszik az elektronikus alkatrészek kémiai felbontása.
Elektromos paraméterek ellenőrzése az adatlap szerint
Mekkora? – Geometriák és méretek nagy pontosságú meghatározása 3D modellekből és/vagy rajzokból tapintásos, optikai vagy érintésmentes mérési technológiával.
Röntgenvizsgálat, a házak és az eszközjelölések optikai mikroszkópos vizsgálata, elektromos vizsgálat, acetonos kopásvizsgálat és az alkatrészek belsejének optikai mikroszkópos vizsgálata a valódiság és a működés szempontjából, hogy a lehető legnagyobb mértékben ki lehessen zárni a hamisított vagy sérült alkatrészeket.
Két folyadékkal végzett érintkezésiszög-mérés szilárd anyagok felületén a nedvesíthetőség számszerűsítéséhez – az eredmény megalapozott megállapításokat tesz lehetővé a vizes vagy szerves folyadékokkal való általános nedvesíthetőségről, valamint azok tapadásáról.
Mennyire kemény? - Fém- és műanyagminták keménységének vizsgálata a vonatkozó szabványok szerint a specifikáció, a folyamatvalidálás és a hőkezelés szempontjából.